Projekt współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 


31 lat kieleckiego RAJU
Data dodania: 22.11.2015

W sobotę wieczorem 14 listopada 2015 roku w Sali Zuga SHL w Kielcach Świętokrzyski Klub Abstynentów „RAJ” świętował 31 rocznicę powstania.
Wśród zaproszonych gości którzy pojawili się na balu rocznicowym i świętowali zwycięstwo nad alkoholem pojawili się przedstawiciele wielu środowisk abstynenckich z województwa świętokrzyskiego, a także Senator RP Krzysztof Słoń z małżonką, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Anna Gromska, Przewodniczący GKPRA w Kielcach Marian Kubik oraz Agnieszka i Krzysztof Zapała właściciele Cukierni Angelina.
O oprawę muzyczną zadbał zespół K2 - Dariusza Zwierzchowskiego, który bawił gości do późnych godzin nocnych.
W 1984 roku psycholog Stanisław Kupis pracujący w szpitalu w Morawicy spośród pacjentów zebrał osób, którzy postanowili założyć Klub Abstynenta.
I tak 30 października 1984 roku powstał "RAJ".
W klubie powstała pierwsza grupa Anonimowych Alkoholików "Silnica" , która działa w Kielcach nadal, a jej inicjatorem była Jadwiga Broniś.
W klubie zdobywali doświadczenie późniejsi założyciele Klubów Abstynentów w całym regionie Świętokrzyskim.
W ten sposób powstało ponad 30 grup w całym regionie niosących przesłanie trzeźwego życia.
Działalność Klubowa została dostrzeżona przez Wojewodę Świętokrzyskiego i doceniona w 2006 roku, statuetką „Czyste serce”.
Obecnie przygotowujermy się do rozbudowy obecnej siedziby, gdyż obecna znajdująca się w osiedlu Czarnów jest już dla klubu zbyt mała.

[wróć do aktualności]